MENGERLER OTOMOTİV

HEMEN RANDEVU ALIN

Bahar Bakımıyla Kışı Geride Bırakın

Mengerler Bosch Car Service olarak, mevsim geçişlerinde aracınıza kapsamlı bir check-up yaptırmanızı öneriyoruz. Bahar bakımı kış mevsiminden kaynaklı olumsuz durumları belirler, kötü hava koşullarına karşı hazırlıklı olmayı sağlar, aracınızda her şeyin yolunda olduğuna dair emin olmanızı sağlar.

Hemen Randevu Alın

Kış mevsimi aracınız için zor olabilir. Bu nedenle, ilkbaharda havalar düzelmeye başladığında, aracınızın durumunun gözden geçirilmesi ve gizli sorunların çözülmesi önemle tavsiye edilir. Mengerler Bosch Car Service'in bahar bakımı mükemmel çözümdür.

Kış mevsiminin soğuğu, buzu ve kötü havası çekilmeye başlarken, araç sahiplerinin son birkaç ayın hayal kırıklıklarını geride bırakıp yeni bir mevsimi iple çekmeleri tek kelimeyle doğaldır. Mengerler Bosch Car Service’deki uzmanlar, kış aylarında gerçekleşmesi kaçınılmaz olan aracınızın durumundaki kötüleşmeyle başa çıkmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, öngörülemeyen bahar havasının karşınıza çıkarabileceği her şeye hazırlıklı olduğunuzu garanti ederler.

Kış, aracınızın çeşitli şekillerde kötüleşmesine neden olur ve sonuç olarak parçaların onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir.
 

Soğuk elbette kış aylarındaki kötüleşmenin arkasındaki önemli bir faktördür. Düşük sıcaklıkların neden olduğu en yaygın sorunlardan biri, akünün hasar görmesi ve şarj tutma yeteneğinin azalmasıdır. Bu, motorun çalıştırılmamasına neden olabilir. Buna ek olarak, lastikleriniz soğuk nedeniyle basınç kaybetmiş olabilir. Bu, yol tutuşunu ve yakıt verimliliğini etkileyebilir; bu nedenle lastikleri doğru basınca getirmek, bahar bakımının önemli bir adımıdır.


Buz, kış havasının bir başka yıkıcı özelliğidir. Örneğin, ön camda birikmesine izin verildiğinde, silecek lastiklerine zarar verebilir. Sonuç olarak, lastikler artık yağmur ve karı etkili bir şekilde temizlemeyecektir. Borulardaki suyun donmasının sıvı sızıntılarına neden olduğunu da görebilirsiniz. Bu potansiyel olarak çok tehlikelidir ve acilen çözümlenmesi gerekir.


Diğer kötüleşme nedenleri arasında buzlu koşullarda yollarda kullanılan tuz veya kimyasallar bulunur. Özellikle aracın alt tarafında olmak üzere karoserde korozyona yol açabilirler. Bunu fark etmek ve sorunu yayılmadan ele almak temel öneme sahiptir.

Ne sıklıkla yüzünüzde biraz güneş hissedip kışın bittiğine karar verdikten sadece birkaç gün sonra kendimizi sıfırın altındaki sıcaklıklarda titrerken bulduk? Bahar kontrolü ile aracınızın, zorlu koşulların beklenmedik şekilde geri dönüşüne, sıvılar ve diğer öğeler yenilenmiş veya değiştirilmiş bir şekilde hazır olmasının sağlanması çok önemlidir.


Ön cam spreyleri ve soğutucu akışkan, doldurulacaklar listesindeki önemli öğelerdir. Her ikisi de bölgenizdeki mümkün olan en soğuk koşullarla başa çıkabilecek kapasitede olmalıdır. Farklı sıvı türlerini karıştırmaktan kaçınmak da önemlidir, çünkü bu onların etkisini azaltacaktır. Mengerler Bosch Car Service tüm bunlarla sizin için ilgilenecektir.
 

Kötü koşullara tam olarak hazır olmanızı sağlamak için değiştirilmesi gerekebilecek bir diğer öğe de aracınızın ampulleridir. İlkbaharda, gündüz saatleri hala oldukça kısa olduğundan, hala karanlıkta araç kullanıyor olabilirsiniz. Özellikle sabahın erken saatlerinde sis lambalarınızı kullanmanız gerekebilir. Sis lambalarındaki ampuller kontrol listesinin özellikle önemli öğeleridir, çünkü bunları nadiren kullanırız; bu yüzden arızalanırlar ama farkına varmayız.


Mengerler Bosch Car Service tarafından kullanılan tüm yedek parçalar ve malzemeler yüksek kalitelidir ve OEM standartlarını karşılar.

Bahar bakımı sadece kış mevsiminin etkileri ile ilgili değildir. Aynı zamanda yeni bir mevsimi sabırsızlıkla beklemektir. İlkbahar, bir şeyleri kapsamlı bir şekilde kontrol etmenin ve iyi bir şekilde çalışır hale getirmenin insana kendini iyi hissettirdiği zamanlardan biridir.
 

Bahar kontrolünüzün kapsamına giren geniş ilkbahar araç bakımı öğeleri listesi aşağıdakileri içerir:


• Frenlerin durumu
• Fren hidroliği seviyesi
• Soğutma sistemi
• Hava filtresi
• Motor yağı seviyesi
• Akü
• Antifriz
• Korna
• Tahrik kayışı
• Egzoz sistemi
• Silecekler
• Aydınlatma sistemi
• Lastik sırtı
• Lastik basıncı
• Cam yıkayıcı sistemleri
• Kapı kilitleri/contaları


Bakım sırasında sorun tespit edilirse, Mengerler Bosch Car Service bir çözüm önermek için sizinle iletişime geçecek ve çalışmaya devam etmek için izninizi isteyecektir.

İLGİLİ HİZMETLER

İŞİNİZE YARAYABİLİR

Copyright © 2022 mengerlerboschservice.com
Bu sitede bulunan yazı, görsel ve video gibi hiçbir içerik izinsiz olarak kullanılamaz.