MENGERLER OTOMOTİV

HEMEN RANDEVU ALIN

Kaza Sonrası Rehberi

Kaza sonrası neler yapmalısınız? Hangi ekipmanlara sahip olmalısınız? Bir kaza sonrası hangi haklara sahipsiniz?

Hemen Randevu Alın

Kaza Sonrası İhtiyaç Duyulacak Ekipmanlar

Kazalar her sürücünün başına gelebilir. Bunu göz önünde bulundurarak acil bir durumda son derece yararlı olabilecek uygun ekipmanları yanınızda taşımak önemlidir. Aşağıdakilerin hiçbiri zorunlu olmasa da, hepsi bir kazadan sonra sizin için çok faydalı olabilir. Sizin ve olay yerindeki diğer kişilerin sürücüler tarafından kolayca görülebilmesi için yansıtıcı yelekler bulundurulmalıdır. Bir acil dudumda en faydalı şeylerden biri olan ilk yardım setlerinin de aracınızda bulundurulması önerilir. Yoğun stresli anlarda aklınıza gelmeyebilir ancak artık neredeyse herkesin sahip olduğu kameralı ve internetli telefonlar da bir kaza sonrasında çok farklı amaçlarla kullanılabilir ve hayat kurtarıcı olabilir. Yanınızda bulundurulacak diğer faydalı şeyler: Sigorta detayları El feneri Not defteri

Kaza Sonrası Neler Yapmalısınız?

Diğer acil durumlarda olduğu gibi sakin kalmalısınız. Aracınız hala hareket edebilir durumdaysa, acil durum ışıklarını açın ve hemen trafik akışını engellemediği güvenli bir yere alın. Yoldaki bir arıza cebi veya emniyet şeridi bunu için uygundur.

Çocukların araçtan tek başlarına inmesine asla izin vermemelisiniz. Trafiğin akışını engellememek veya size başka bir aracın çarpmamasını sağlamak için hemen güvenli bir yere (örneğin bir bariyerin arkasında) ilerleyin. Varsa, arkadan gelen sürücülerin dikkatini çekmek için bir kaza mahallinin yaklaşık 100 ila 150 adım gerisinde yol kenarına bir uyarı üçgeni yerleştirerek kaza mahallini güvence altına alın. Üçgeni yerleştirirken dikkatli olduğunuzdan ve yüksek seviyede görünürlüğe sahip bir yelek giydiğinizden emin olun.

Aracınızla bir kaza yaptıktan sonra hangi haklara sahipsiniz?

Bir kazaya karıştıktan sonra ne olur? Talepte bulunabileceğiniz durumlar, kazanın koşullarına, suçlu tarafın kim olduğuna ve mevcut sigorta kapsamına bağlıdır. Tam da bu nedenle öncelikle tüm araç verilerini ve kişisel verileri ve kanıtları güvence altına almak için kazayla ilgili tüm ilgili olguları toplamak şarttır.

Bu, kaza yerine çağrılan polise destek olur veya bir kaza raporunun hazırlanmasında yardımcı olur. Daha sonra bunlar, meydana gelen veya neden olunan hasarın karşılanması amacıyla ya sizin sorumluluk sigortası şirketinize ya da trafik kazasına karışan kişilerin otomobil sorumluluk sigortası şirketine sunulabilir.

İŞİNİZE YARAYABİLİR

GENEL BAKIM REHBERİ

Aracınızın boyasındaki küçük çizikleri ve taş izlerini nasıl giderirsiniz? Lastiklerde nelere dikkat etmelisiniz? Doğru far ayarı ne kadar önemlidir? Tatile çıkmadan önce aracınızda hangi kontrolleri yapmanız gerekir? Araç bakımı ve dış temizlikte özellikle önemli olan noktalar nelerdir?

İpuçları İçin

YAKIT TASARRUFU REHBERİ

Gereksiz Yükleme! Hangi motor yağı yakıt tasarrufuna yardımcı olur? Doğru yakıtı doldurma! Klima ve diğer konfor özellikleri yakıt tüketimini nasıl etkiler? Sürüş tarzınızla yakıt tüketimini nasıl azaltabilirsiniz?

İpuçları İçin

KIŞ REHBERİ

Bagaj bölmesinde daima bulundurmanız gerekenler nelerdir? Kış mevsiminde iyi görüş nasıl korunur?

İpuçları İçin

Uzmanından Tavsiyeler - Yeni Nesil Led Farlar

“Yeni nesil LED far aydınlatmaları, geleneksel halojen ampullere göre daha fazla aydınlatma sağlar ve daha uzun ömürlüdürler. Ayrıca daha az enerji tüketerek ekstra yakıt tasarrufu sağlarlar. Trafikte görünür olmak için farlarınızı sürekli açık tutun!”

Copyright © 2022 mengerlerboschservice.com
Bu sitede bulunan yazı, görsel ve video gibi hiçbir içerik izinsiz olarak kullanılamaz.