MENGERLER OTOMOTİV

HEMEN RANDEVU ALIN

GENEL BAKIM REHBERİ

Aracınızın boyasındaki küçük çizikleri ve taş izlerini nasıl giderirsiniz? Lastiklerde nelere dikkat etmelisiniz? Doğru far ayarı ne kadar önemlidir? Tatile çıkmadan önce aracınızda hangi kontrolleri yapmanız gerekir? Araç bakımı ve dış temizlikte özellikle önemli olan noktalar nelerdir?

Hemen Randevu Alın

Aracınızın boyasındaki küçük çizikleri ve taş izlerini nasıl giderirsiniz?

En küçük çizikler veya taş izleri bile aracınızın değerini önemli ölçüde düşürebilir. Bununla birlikte, hafif park göçüklerinin veya yüzeysel çiziklerin etkileri "akıllı onarım" olarak adlandırılan yöntemle kolayca ve düşük bir bedelle onarılabilir.

Aracınızın değerini artırmak amacıyla "akıllı onarım" hakkında daha fazla bilgi edinmek için Mengerler Bosch Car Service ile iletişime geçin.

Lastiklerde nelere dikkat etmelisiniz?

Lastikler yakıt tüketiminde önemli bir rol oynar. Bu, lastik seçimiyle başlar; dönme direnci ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla yakıt tüketilir. Bu nedenle, satın alırken lastiklerinizin özellikleri hakkında bilgi edinin. Monte edildikten sonra, esas olarak önemli olan doğru hava basıncıdır. Çünkü lastik basıncı ideal değerden sadece 0,2 bar daha düşük olduğunda bile yakıt tüketimi yüzde 1 artar. Buna karşılık, hafifçe yükseltilmiş bir basınç değeri ile yakıttan tasarruf edilebilir.

Lastik basıncını her iki yakıt ikmalinde bir kontrol edin ve gerekirse ayarlayın.

Doğru far ayarı ne kadar önemlidir?

Yanlış ayarlanan farlar sadece sürücü için değil, diğer yol kullanıcıları açısından da tehlike arz eder. Yanlış ayarlanan farlar sadece yeterli aydınlatmayı sağlayamamakla kalmaz, aynı zamanda karşıdan gelen araçların sürücülerinin de gözünü alabilir. Bu yüzden her zaman güvenli sürüş sağlamak için farlarınızı düzenli aralıklarla kontrol ettirmek önemlidir. Mengerler Bosch Car Service sizin için far ayarını yapabilir.

Tatile çıkmadan önce aracınızda hangi kontrolleri yapmanız gerekir?

Sonunda tatil geldi! Ama siz tatile çıkıp dinlenecekken aracınızın baş etmesi gereken pek çok şey vardır. Daha fazla yük, yüksek hızlar, sıcak hava ve uzun yolculuklar araç için büyük birer gerilim kaynağıdır. Aracınızın gideceğiniz yere sizi güvenle götürmesini sağlamak için yola çıkmadan önce birkaç önemli hususa dikkat etmek yararlı olacaktır.

Daha güvenli sürüş sağlamak, ayrıca yakıt tüketimini ve lastik aşınmasını azaltmak için lastik şişirme basıncı, üretici tarafından önerilen seviyeye ayarlanmalıdır. Önemli bilgiler kullanma kılavuzunda, depo kapağının iç kısmında veya kapı direğinde bulunabilir.
Aracı limitini aşacak şekilde yüklemeyin.
Alet çantası ve ilk yardım çantası gibi gerekli tüm ekipmanların durumunu kontrol edin ve gerekirse değiştirin.
Cam yıkayıcı sıvısı ve antifriz seviyelerini kontrol edin.
Yağ seviyesini kontrol edin ve gerekirse doldurun.

Araç bakımı ve dış temizlikte özellikle önemli olan noktalar nelerdir?

Geleneksel fırçaların aracınızın boyasına zarar verme ihtimali olduğu için aracınızı götürdüğünüz araç yıkama merkezlerinin mümkün olduğunca modern olduğundan emin olun. Aracınızı kendiniz yıkamayı tercih ediyorsanız, yüksek basınçlı yıkama aparatını dikkatli bir şekilde tutun; boyanın, lastiklerin, farların ve tekerleklerin zarar görmemesi için püskürtme ucunu her zaman yeterli uzaklıkta tutun.

Aşağıdaki parçaların temizliği ve bakımı düzenli olarak yapılmalıdır:

Jant (özellikle alaşım jantlar)
Boya (örneğin, küçük hasarları onarmak için cila, pasta veya rötuş kalemleri ile)
Kauçuk ve krom kaplı elemanlar (örneğin kauçuk düzeltici veya cilalama pastası ile)

İŞİNİZE YARAYABİLİR

LASTİK REHBERİ

Lastiklerin ne zaman değiştirilmesi gerekir? Doğru şişirme basıncı ne kadar önemlidir? Lastikleri temizlemenin doğru yolu nedir?

İpuçları İçin

AKÜ KONTROL REHBERİ

Akü satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Akü kontrolü neden bu kadar önemlidir?

İpuçları İçin

YAKIT TASARRUFU REHBERİ

Gereksiz Yükleme! Hangi motor yağı yakıt tasarrufuna yardımcı olur? Doğru yakıtı doldurma! Klima ve diğer konfor özellikleri yakıt tüketimini nasıl etkiler? Sürüş tarzınızla yakıt tüketimini nasıl azaltabilirsiniz?

İpuçları İçin

Uzmanından Tavsiyeler - Yeni Nesil Led Farlar

“Yeni nesil LED far aydınlatmaları, geleneksel halojen ampullere göre daha fazla aydınlatma sağlar ve daha uzun ömürlüdürler. Ayrıca daha az enerji tüketerek ekstra yakıt tasarrufu sağlarlar. Trafikte görünür olmak için farlarınızı sürekli açık tutun!”

Copyright © 2022 mengerlerboschservice.com
Bu sitede bulunan yazı, görsel ve video gibi hiçbir içerik izinsiz olarak kullanılamaz.