MENGERLER OTOMOTİV

HEMEN RANDEVU ALIN

AKÜ KONTROL REHBERİ

Akü satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Akü kontrolü neden bu kadar önemlidir?

Hemen Randevu Alın

Akü satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Araçlardaki sürekli artan elektrikli ekipman sayısı, start/stop sistemleri ya da frenleme enerjisi geri kazanımı gibi yeni teknolojiler, yüksek performanslı aküler gerektirir. Örneğin klasik güç kaynakları, sık motor çalıştırma nedeniyle kısa sürede yorulur. Bunların aksine Bosch'un S5 A ve S4 E gibi özel akü modelleri çok daha fazla güç sunar ve çok daha fazla sayıda şarj çevrimine dayanabilir. En ucuz akü her zaman en iyi seçim olmadığı için servisinizdeki uzmanlar size tavsiyelerde bulunmaktan memnuniyet duyacaktır. Ayrıca güvenlik nedenleriyle yolcu bölmesine takılan akülerin patlamaya dayanıklı olması gerektiği de unutulmamalıdır.

Akü kontrolü neden bu kadar önemlidir?

Akünüzün şu anki durumu hakkında bir fikriniz var mı? Çoğu sürücü büyük ihtimalle bir arıza yaşayıncaya veya araç çalışmamakta direninceye kadar bu konuda kafa yormaz. En iyi çözüm, Bosch Car Service'de düzenli akü kontrolü yaptırmaktır. Kurtarma hizmetinin gelmesi için saatlerce beklemek yerine serviste birkaç dakika geçirmek daha mantıklıdır.

İŞİNİZE YARAYABİLİR

YAKIT TASARRUFU REHBERİ

Gereksiz Yükleme! Hangi motor yağı yakıt tasarrufuna yardımcı olur? Doğru yakıtı doldurma! Klima ve diğer konfor özellikleri yakıt tüketimini nasıl etkiler? Sürüş tarzınızla yakıt tüketimini nasıl azaltabilirsiniz?

İpuçları İçin

AYDINLATMA VE GÖRÜŞ REHBERİ

Doğru far ayarı ne kadar önemlidir? Gündüz bile farlar açık sürüş yapmak neden tavsiye edilir? Sis lambaları kullanırken nelere uymak gerekir? Silecek kalitesi neden bu kadar önemlidir? Silecekler ne zaman değiştirilmelidir? Cam temizleyici kullanmanın avantajları nelerdir?

İpuçları İçin

GENEL BAKIM REHBERİ

Aracınızın boyasındaki küçük çizikleri ve taş izlerini nasıl giderirsiniz? Lastiklerde nelere dikkat etmelisiniz? Doğru far ayarı ne kadar önemlidir? Tatile çıkmadan önce aracınızda hangi kontrolleri yapmanız gerekir? Araç bakımı ve dış temizlikte özellikle önemli olan noktalar nelerdir?

İpuçları İçin

Uzmanından Tavsiyeler - Akü Seçimi

“Yarı yolda kalmamak için, doğru akü seçimi yapmak oldukça önemlidir. Start-Stop gibi özelliklere sahip olan araçlarda, sistem arızaları ile karşılaşmamak adına akü değişimi gerektiği durumlarda orijinal ölçülere sahip olan aküleri seçmek gerekir. ”

Copyright © 2022 mengerlerboschservice.com
Bu sitede bulunan yazı, görsel ve video gibi hiçbir içerik izinsiz olarak kullanılamaz.