MENGERLER OTOMOTİV

HEMEN RANDEVU ALIN

Landirenzo LPG Dönüşüm Sistemleri

Aracınızın LPG dönüşümünü Landirenzo LPG Dönüşüm Sistemleri ile Mengerler Bosch Service'de güvenle yaptırabilirsiniz.

Hemen Randevu Alın

Arabanıza Landirenzo LPG sistemi taktırmak, %50 varan yakıt tasarrufu etmenizi sağlar. Buna ek olarak, LPG, temiz enerji kaynağıdır, çünkü ince partikül içermez, şehir merkezlerinde hava kirliliğinin ana nedenini oluşturan CO2 emisyonunu % 10 azaltır.

Aracınıza bir LPG tesisatı kurulduğunda, trafiğe kısıtlı bölgelerinde bile güvenle dolaşabilirsiniz**. Sistemlerimiz, sıralı, direkt enjeksiyon ile mikserli enjeksiyon olmak üzere tüm araç tiplerine monte edilebilir. Aracınız için en uygun sistemi araştırmak için Mengerler Bosch Service ile iletişime geçebilirsiniz.

Tanklardaki dört güvenlik valfı ve sıkı standartlarımız Landi Renzo'nun LPG sistemlerini -1. yeraltı otoparkları için uygun hale getiriyor ***.

Bizim sistemlerimiz güç ve esneklik yönünden mükemmel bir performans sağladığı için, arabanızı zevkle kullanmaya devam edersiniz.

LPG Sıvı Petrol Gazı anlamına gelir. Ham petrol arıtımının bir yan ürünüdür. LPG, atmosfer basıncında ve normal ortam sıcaklıklarında bir gazdır, basınç uygulandığında ve/veya sıcaklık düştüğünde sıvılaşabilir.

Araçlarda kullanılan LPG, güç, çok yönlülük ve motorun çalışması açısından araç performansına yardımcı olan kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip bir propan ve bütan gazı karışımıdır.

Yanmadan ötürü emisyonları içersinde, karbon ve azot oksitler benzin ve dizel emisyonlarondan düşük, aromatik hidrokarbonlar, kükürt dioksit ve partiküler madde ise bulunmamaktadır.

LPG'nin enerji içeriği 10.000 kcal/kg, benzinin enerjisi ise 10.300 kcal/kg'dır.

Evet, doğrudur. LPG ile, karbon dioksit (CO2) emisyonları yaklaşık %10 oranında azalırken, karbon monoksit (CO), azot oksitler (NOx) ve yanmamış hidrokarbonlar (HC) emisyonları araç türüne, kurulu sisteme ve yakıta bağlı olarak büyük ölçüde değişmeden kalır. LPG yakıtlı araçlar, şehir merkezlerinde atmosferik kirliliğin başlıca nedenlerinden biri olarak bilinen PM 10 üretmezler.

LPG yakıtları, kanunun henüz herhangi bir sınır koymadığı egzoz gazlarının bileşenlerini önemli ölçüde azaltır. örneğin (SO2), benzen (C6H6), formaldehit (HCHO) ve PAH (polisiklik aromatik hidrokarbonlar), "yasal düzenlemesi olmayan" yüksek derecede agresif kanserojen maddelerdir. Benzin veya dizel yerine LPG kullanmak, "yaz sisi (smog)", fotokimyasal dumana neden olan ozon (O3) üretim potansiyelini de düşürür.

Evet doğru. LPG ile çalışan bir aracın işletme maliyetleri, benzinli bir aracınkinden çok daha düşüktür.

İLGİLİ HİZMETLER

İŞİNİZE YARAYABİLİR

Copyright © 2022 mengerlerboschservice.com
Bu sitede bulunan yazı, görsel ve video gibi hiçbir içerik izinsiz olarak kullanılamaz.