MENGERLER OTOMOTİV

HEMEN RANDEVU ALIN

Mengerler Bosch Car Service’de Bilgisayarlı Arıza Tespit

Mengerler Bosch Car Service’de bilgisayarlı araç arıza teşhisi ve kontrolü, aracınızın nasıl çalıştığına dair güncel ve gerçek durumu size gösterir. Yaygın kullanılan tüm araçlar ve motor yönetim sistemleri için en son arıza teşhis ekipmanları ile arıza analizi, optimum performans ve emisyon ayarları, ileri düzeyde eğitilmiş servis personelimiz tarafından sağlanır.

Hemen Randevu Alın

Aracınızın size gerçekten neyin yanlış olduğunu söyleyebileceğini düşünün. Günümüzde, bilgisayarlı araç arıza tespiti sayesinde çoğu araç bunu yapabilir ve yanlış tespitler sebebiyle yaşanacak zaman / maddi kayıpları minimize edebilirsiniz.

Modern araçlar yerleşik işletim sistemleri tarafından giderek daha fazla seviyede kontrol edilir hale geldiği ve izlendiği için motor sorunlarını teşhis etme işi son yıllarda başka bir şeye dönüşmüştür. Günümüzde bir servisin repertuarındaki en güçlü tekniklerden biri, bu yerleşik bilgisayarla doğrudan iletişim kurmak ve performans verileri için sorgulamaktır. Bu sadece ileri teknolojiyi değil, aynı zamanda Bosch Car Service personelininki gibi uzmanlık düzeyinde analitik becerileri de gerektirir.
 

Bir motor arıza tespiti ve kontrolü, bileşenlerin sökülmesini veya fiziksel olarak incelenmesini gerektirmez; bu nedenle tüm işlem bir saatten fazla sürmeyecektir. Daha sonra Mengerler Bosch Car Service personeli, (eğer varsa) size aracınızın ne gibi sorunları olduğunu gösteren tam bir rapor sunacaktır. Bu bilgiler motorun kendi içindeki birçok noktadan gelen ham verilere dayandığından, arıza teşhisinin doğruluğuna mutlak bir şekilde güvenebilirsiniz.


Arıza tespit sistemlerimiz, gerekirse bazı motor parametrelerinin hassas bir şekilde ayarlanmasına izin verir, ayrıca eğer aracınızı iyi çalışır duruma geri getirmek için farklı çalışmalar gerekiyorsa. Bu diğer tüm çalışmalar için maliyetleri içeren net bir teklif de sunacağız.

Mengerler Bosch Car Service tarafından kullanılan arıza tespit ekipmanı hemen hemen her modern araçla çalışabilir. Farklı motor işletim sistemlerinin dilini konuşma ve ayrıntılı arıza teşhis bilgilerini çıkarabilme yeteneği rakipsizdir.
 

Mengerler Bosch Car Service'in araç arıza teşhis kontrolünün katkı yapabileceği en önemli alanlardan biri motordaki içten yanma sorunlarının araştırılmasıdır. İçten yanma, bir motordaki temel süreçtir; yakıtın tahrike dönüştürüldüğü yöntemdir. O kadar çok değişkenden etkilenir ki, sürecin motorunuzda ne kadar verimli bir şekilde gerçekleştirildiğini belirlemek karmaşık bir iştir. Neyse ki, enjekte edilen yakıt miktarından ateşlemenin zamanlamasına kadar bu faktörlerin çoğu günümüzde bir motor yönetim sistemi tarafından kontrol edilir. Yanma sürecine dahil olan bu girdileri kontrol etmek için yönetim sistemi, sıcaklık ve emisyon sensörleri de dahil olmak üzere aracın çeşitli kısımlarındaki geri bildirim cihazlarından gelen bilgileri izleyecek ve kayda alacaktır. Bu sayede yetenekli bir teknisyenin, yerleşik bilgisayarın ne yaptığını öğrenmek amacıyla motor arıza tespit ekipmanını kullanarak aracın hangi zorlukları yaşadığı ve bunlarla nasıl başa çıkmaya çalıştığı hakkında ayrıntılı bir izlenim edinmesi mümkündür.


Motor performans verilerine ek olarak, arıza teşhis kontrolü diğer çeşitli bileşenlerin performansıyla ilgili bilgilere erişecektir. Bu genellikle, frenler gibi güvenlik açısından kritik öğeleri içerecektir.

Mengerler Bosch Car Service tarafından gerçekleştirilen bir araç arıza teşhis kontrolünde araştırılan sorunların çoğu, ilk olarak müşteri tarafından araçtaki bir bilgisayar ekranında bir motor uyarı ışığı ve bir mesaj belirdiğinde fark edilir. Genel olarak konuşursak, bu mesajlar öze bir fayda içermez. Bir hata kodu içerebilirler; ancak bu, meslekten olmayan kişiler için bir anlam ifade etmeyecektir. Bir uzman için bile bu kod, sorunun gerçek nedeninin araştırılması için sadece bir başlangıç noktasıdır.
 

İster bir soruna dair araç içi göstergeleri görmüş, ister şüpheli bir motor arızasına dair başka bir belirtiyi fark etmiş olun, Bosch Car Service teknisyeniniz, aracınızı arıza teşhis ekipmanına bağlayacak ve normal ve anormal koşullar altında hangi ayrıntılı alanlara bakılacağını ve hangi kalıpların beklenebileceğini görmek için ileri seviye eğitim ve deneyimlerini kullanarak ilgili verileri incelemeye başlayacaktır.

Mengerler Bosch Car Service tarafından gerçekleştirilen bir araç arıza teşhis kontrolünde araştırılan sorunların çoğu, ilk olarak müşteri tarafından araçtaki bir bilgisayar ekranında bir motor uyarı ışığı ve bir mesaj belirdiğinde fark edilir. Genel olarak konuşursak, bu mesajlar öze bir fayda içermez. Bir hata kodu içerebilirler; ancak bu, meslekten olmayan kişiler için bir anlam ifade etmeyecektir. Bir uzman için bile bu kod, sorunun gerçek nedeninin araştırılması için sadece bir başlangıç noktasıdır.
 

İster bir soruna dair araç içi göstergeleri görmüş, ister şüpheli bir motor arızasına dair başka bir belirtiyi fark etmiş olun, Mengerler Bosch Car Service teknisyeniniz, aracınızı arıza teşhis ekipmanına bağlayacak ve normal ve anormal koşullar altında hangi ayrıntılı alanlara bakılacağını ve hangi kalıpların beklenebileceğini görmek için ileri seviye eğitim ve deneyimlerini kullanarak ilgili verileri incelemeye başlayacaktır.

İLGİLİ HİZMETLER

İŞİNİZE YARAYABİLİR

Copyright © 2022 mengerlerboschservice.com
Bu sitede bulunan yazı, görsel ve video gibi hiçbir içerik izinsiz olarak kullanılamaz.