MENGERLER OTOMOTİV

HEMEN RANDEVU ALIN

Fren Onarımı ve Bakımı için Mengerler Bosch Car Service

Yüksek emniyeti sağlamak açısından Mengerler Bosch Car Service’te fren onarımı ve bakımı garantilidir. Her zaman üretici teknik özelliklerine uygun fren yedek parçaları kullanılır; aşınabilen tüm fren parçaları fren kontrol hizmetimiz kapsamında olup bilgi ve ekipmanlarımızın bir benzeri yoktur.

Hemen Randevu Alın

Fren sistemi aracınızın güvenlik açısından en kritik özelliklerinden biri olup alelade alınabilecek ve emanet edebileceğiniz bir hizmet değildir. Bu nedenle fren onarımlarınız, bakımınız ve güvenliğiniz için Mengerler Bosch Car Service'i tercih ediniz.

Fren sisteminin çalışma şekli nedeniyle, yani metal bir diski kavramak amacıyla bir balata kullanıldığı için, fren sistemlerinde zaman içinde yıpranabilecek bir dizi bileşen vardır. Sonuç olarak, zaman zaman fren onarımı ve fren balataları, fren diskleri ve fren hidroliği gibi parçaların değiştirilmesi gerekecektir.
 

Çoğu araç sahibi, bazı kötüleşme veya verimsizlik belirtileri görülene kadar bekleme hatasına düşer. Bu nedenle, fren sisteminin durumunu değerlendirmek ve herhangi bir sorun oluşmadan önce parça değişimi gerekip gerekmediğini kontrol etmek için aracınıza düzenli bakım ve periyodik fren kontrolleri yaptırmanızı öneririz.


En basit sebebiyle farklı araçlar farklı şekillerde kullanıldığından dolayı bir onarım veya değişimin tam olarak ne sıklıkta gerekli olduğunu söylemek imkansızdır. Örneğin, dur kalklı şehir içi sürüş genellikle otoyallardaki sürekli sürüşe göre frenlerinizi daha fazla zorlar.


Bu sebeplerden dolayı genel bir ilke olarak sadece fren hidroliği değişimi periyodundan söz edilebilir, fren hidroliğinin en fazla iki yılda bir değiştirilmesi gerekir.

Bir fren kontrolü sırasında, teknisyenlerimiz fren balataları, fren diskleri ve fren hidroliği dahil olmak üzere tüm aşınabilir parçaları dikkatli bir şekilde inceler. Fren balatalarını ve disklerini kontrol etmek için, bu bileşenlere dair doğru ölçümler yapabilme amacıyla özel ekipmanlar kullanılacaktır. Ölçümler üretici tarafından araç için belirtilen parametreler ile uyuşmadığında, ilgili parçaların değiştirilmesi gerekecektir.
 

Fren hidroliği, yaşlanma veya kirlenme nedeniyle değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için kontrol edilecektir.


Bir fren kontrolünün ardından, frenlerinizin durumu hakkında ayrıntılı bir rapor ve gerekli olabilecek işler için bir teklif sunulacaktır.


Kullanılan tüm fren yedek parçaları ve malzemeler yüksek kalitededir ve üreticinin gereklilikleriyle uyumludur.

Frenlerinizde sorun olup olmadığını anlamak zor olabilir, ancak dikkat edilmesi gereken birkaç işaret vardır:
 

• Gösterge panelinizdeki fren uyarı ışığı
• Ayağınızın altında veya frenlerinizde, uyguladığınız basınca cevap vermiyormuş gibi görünen bir yumuşaklık hissi. Bu, fren hidroliğinizin durumunun ve etkinliğinin kontrol edilmesi gerektiğine dair bir işaret olabilir.
• Sürtünme hissi, fren balatalarınızın ağır bir şekilde yıprandığının ve değiştirilmesi gerektiğinin işareti olabilir.
• Frenlerinizden gelen tiz bir gıcırtı sesi genellikle frenin ayrılamadığını ve kaliperinizin daha fazla incelenmesi gerektiğini gösterir.
• Frene bastığınızda bir titreme hissi veya frenleme sırasında aracın bir tarafa yönelme eğilimi.
• Yüksekte tutan bir el freni (park freni) veya el freni kolunuzda çok fazla hareket.

Bunlardan herhangi biri ortaya çıkarsa veya frenlerinizin durumundan emin değilseniz, genellikle aracınızı kullanmayı bırakmanız ve frenlerinizi uzmanlarımızdan birine kontrol ettirme konusunda tavsiye için Mengerler Bosch Car Service ile iletişime geçmeniz önerilir.

İLGİLİ HİZMETLER

İŞİNİZE YARAYABİLİR

Copyright © 2022 mengerlerboschservice.com
Bu sitede bulunan yazı, görsel ve video gibi hiçbir içerik izinsiz olarak kullanılamaz.