MENGERLER OTOMOTİV

HEMEN RANDEVU ALIN

Araç Klima Bakım Hizmetleri

Mengerler Bosch Car Service uzmanları, klima sisteminize bakım yapmaktan memnun olacaktır. Konforlu ve tutarlı seviyede bir sıcaklığın tadını çıkarın, havadaki kirletici maddeleri filtreleyin, hoş olmayan klima kokularını durdurun.

Hemen Randevu Alın

Günümüzde sürüş konforumuzun önemli bir parçası olan klimalar, araç içinde keyifli ve sağlıklı bir ortam sağlar. Klimayı açtığınızda istediğiniz kadar etkili bir şekilde soğutmadığını veya filtrelemediğini görmek can sıkıcı bir durumdur. Yeterince ve doğru bakımı yapılmayan bir klima sistemi kabindeki atmosferin kötü olmasına ve hava kalitesinin düşmesine neden olabilir. Araç klimanızın doğru ve sağlıklı performans gösterebilmesinin cevabı Mengerler Bosch Car Service'de yıllık klima bakımıdır.

Araç içi klimanın eşit derecede önemli iki rolü vardır: sıcaklık kontrolü ve filtreleme. Her ikisi de Mengerler Bosch Car Service tarafından sağlanan araç kliması bakımındaki kapsamlı kontrol ve değişim listesinde ele alınmaktadır.
 

Soğutma fonksiyonu ile ilgili olarak, yetkin ve iyi donanımlı teknisyeniniz sadece aracın klimasını doldurmakla kalmayacak; aynı zamanda sistemin arıza içermediğinden ve kesinlikle doğru çalıştığından emin olmak için bir dizi test yapacaktır.


Filtreleme ile ilgili olarak ise bakım süreci genellikle filtre bileşeninin değiştirilmesini içerir.

Muhtemelen sizin de bildiğiniz gibi, klima üniteleri soğutucu akışkanı sirküle ettirerek çalışır. Bu soğutucu akışkanı doldurmak, klima bakımındaki ana görevlerden biridir, çünkü sistemler genellikle her yıl %8'e kadar akışkan kaybeder. Bu, evde sizin yapabileceğiniz bir işlem değildir. Ayrıca deneyimsiz bir hizmet sağlayıcısına emanet edilmeyecek de bir işlemdir.
 

Soğutucu akışkanı doldurduktan sonra, sistemde her şeyin doğru çalıştığından emin olmak gerekir. Klimayı düzenli olarak çalıştırmıyorsanız (örneğin daha soğuk havalarda), sistemdeki contalar iyi yağlanmayabileceği için sızıntı yapma ihtimali artar. Bosch Car Service'teki servis personeli, profesyonel ekipman ve uzman bilgilerini kullanarak sızıntı olup olmadığını kontrol edecek ve sistemin soğutucu akışkan basıncını koruyabilmesini sağlayacaktır. Ayrıca herhangi bir sorun tespit edilirse, (sizin de onayınızla) araç klima onarımlarını gerçekleştirmek için oldukça donanımlıdırlar.


Bilmeyebileceğiniz bir husus ise, araç klima sistemlerinin kurutucu adı verilen bir bileşen içermesidir. Bu, soğutucu akışkandaki nemi giderir; aksi takdirde nem, aşınmaya ve yıpranmaya neden olur. Bu öğenin ömrü sınırlıdır ve tüm sistemin zarar görmemesi için düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Mengerler Bosch Car Service teknisyeniniz, kurutucunun değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirleyecek ve gerekirse bunu yapacaktır. Tekrar belirtmekte fayda var; bu sadece saygın bir klima onarım servisinin üstlenmesi gereken bir görevdir.

Havadaki kirletici maddeleri aracın dışında tutmaktan sorumlu olan klima sisteminizdeki filtre, zamanla kötüleşme eğiliminde olan bir başka bileşendir. Bu nedenle klima bakımınız genellikle filtrenin değiştirilmesini içerecektir. Bu, tüm araç sahiplerine fayda sağlayan bir uygulamadır, ancak saman nezlesi veya alerjisi olan kişiler için özellikle önemlidir. Bu tür sağlık sorunları olan çocukları düzenli olarak taşıyor olmanız durumunda daha da önemlidir. İlkbaharda, sıcaklar çıkmaya ve polen oluşmaya başlamadan önce, Mengerler Bosch Car Service ile iletişime geçip klimanızı kontrol etmelerini istemek, bu bakım için ideal bir zamandır.
 

Klimanızdaki filtreyi değiştirmenin başka bir nedeni daha vardır. Bakteriler ve mantarlar için konforlu bir konak haline gelebilir ve ilgilenilmezse eninde sonunda aracın içinde hoş olmayan kokulara neden olur. Sorun genellikle klimanın kullanılmadığı bir dönemde gelişir; ilkbaharda bakım yaptırmayı düşünmek için bir başka neden daha.

İŞİNİZE YARAYABİLİR

Copyright © 2022 mengerlerboschservice.com
Bu sitede bulunan yazı, görsel ve video gibi hiçbir içerik izinsiz olarak kullanılamaz.